Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » 40 TYSIĘCY ZŁ NA WŁASNY BIZNES DLA BEZROBOTNYCH MIESZKAŃCÓW POWIATU GOSTYŃSKIEGO

40 TYSIĘCY ZŁ NA WŁASNY BIZNES DLA BEZROBOTNYCH MIESZKAŃCÓW POWIATU GOSTYŃSKIEGO

Numer dokumentu: -
Rok (4 cyfry): -

40 TYSIĘCY ZŁ NA WŁASNY BIZNES DLA BEZROBOTNYCH
MIESZKAŃCÓW POWIATU GOSTYŃSKIEGO

Bezrobotni mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli ubiegać się o bezzwrotną dotacje w wysokości do 40 000 zł na uruchomienie własnej firmy. Wszystko to za sprawą partnerskiego projektu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu oraz Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego-Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości – lidera projektu.
Projekt nosi tytuł „Mój własny biznes” i został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Kwota, którą udało się pozyskać i która zostanie rozdysponowana między przyszłych przedsiębiorców, to niespełna 3 miliony zł.
Dotacja to nie wszystko na co mogą liczyć beneficjenci projektu. W ramach działań przewidziano zbadanie predyspozycji oraz kwalifikacji zawodowych niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu. Ponadto organizatorzy proponują szereg działań szkoleniowych i doradczych zmierzających do przygotowania bezrobotnych do roli przedsiębiorcy, a także wsparcie pomostowe w kwocie do 1 500 zł. wypłacane co miesiąc przez pierwsze pół roku istnienia firmy.
Projekt obejmie wsparciem szkoleniowo-doradczym 60 mieszkańców powiatu gostyńskiego. Na bezzwrotną dotacje (40 000 zł) i półroczne wsparcie pomostowe (1 500 zł miesięcznie) będzie mogło liczyć 48 bezrobotnych, którzy przygotują się najlepiej do prowadzenia firmy a ich pomysły na biznes zostaną najwyżej ocenione przez Komisje Oceny Wniosków.
W projekcie mogą brać udział pozostający bez pracy w wieku do 25 lat lub powyżej lat 50, a także osoby bez kwalifikacji zawodowych lub bez doświadczenia zawodowego oraz bez wykształcenia średniego i długotrwale bezrobotni.
Projekt rusza już 2 października. To kolejne duże przedsięwzięcie Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Ze względu na swoją skalę nie byłoby możliwe bez wsparcia partnerów.
Przypominamy, że w obecnie SWPPG realizuje również trzy inne projekty:
• „Ośrodek Przedsiębiorczości Społecznej”, dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
• „Centrum Wspierania Biznesu”, dofinansowany przez Gminę Gostyń,
• „Rekiny przedsiębiorczości”, dofinansowany przez Powiat Gostyński.
Zapraszamy mieszkańców powiatu do korzystania z naszych usług w nowej siedzibie mieszczącej się w Gostyniu przy ulicy 1 Maja 13/3 (deptak).

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego pod adresem www.gospodarka.gostyn.pl w zakładce MÓJ WŁASNY BIZNES oraz u organizatorów.
Osoby do kontaktu:
• Milena Filipowska – Kierownik projektu
Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości
ul. Okulickiego 3, 63-100 Śrem
tel.: 61 283 27 04, 698 074 659
e-mail: milena@unia.srem.com.pl
• Krzysztof Marzec – Koordynator projektu
Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego
ul. 1 Maja 13/3, 63-800 Gostyń
tel.: 65 572 07 54, 537 007 087
e-mail: gospodarka@gostyn.pl
• Justyna Krzyżostaniak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu
Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu
ul. Poznańska 200, 63-800 Gostyń
tel.: 65 572 33 67Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja VI (2010 - 2014)
Autor informacji: Marta Naskręt
Informację wprowadził: Marta Naskręt
Opublikowany dnia: 2012-09-12
Wprowadzony do BIP dnia: 2012-09-12
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Valid XHTML 1.0 TransitionalWybory Samorządowe