Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » Spółdzielczy biznes

Spółdzielczy biznes

Numer dokumentu: 2012
Rok (4 cyfry): 2012

2 lutego 2012

Spółdzielczy biznes

„Przedsiębiorczość społeczna” to temat bezpłatnego poradnika wydanego przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Celem publikacji jest zwrócenie uwagi czytelników na rozwijający się ruch spółdzielczy.

Jesteś osobą bezrobotną? Masz problem ze znalezieniem zatrudnienia? Masz wokół siebie grupę osób w podobnej sytuacji i nie brakuje Ci motywacji by wziąć sprawy w swoje ręce? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może stać się wspólny biznes w formie spółdzielni socjalnej. Już sam pomysł na działalność i grupa przedsiębiorczych znajomych wystarczy, aby razem założyć i prowadzić przedsiębiorstwo społeczne.
Osoby zniechęcone długotrwałym poszukiwaniem pracy nie chcą samodzielnie ponosić ryzyka związanego z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Spółdzielnia socjalna daje im możliwość powrotu na rynek pracy. Jest dla tych osób alternatywą, ponieważ może ją założyć grupa ludzi (najmniej 5), co pozwala rozłożyć odpowiedzialność i ograniczyć ryzyko. Wydany przez Stowarzyszenie poradnik skierowany jest do osób, które myślą o założeniu przedsiębiorstwa społecznego. Zainteresowani znajdą w nim ogólne informacje na temat ekonomii społecznej i funkcjonujących podmiotów, a także procesu tworzenia spółdzielni socjalnej. Dodatkowo poradnik wskazuje możliwe do uzyskania wsparcie finansowe na założenie i prowadzenie spółdzielni.

Publikacja jest dostępna bezpłatnie w biurze Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego przy ul. 1 Maja 1 w Gostyniu. Stowarzyszenie udziela także darmowych porad na temat ekonomii społecznej, w szczególności dotyczących spółdzielczości socjalnej.
Publikacja została współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zdjęcia dołączone:

 Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja VI (2010 - 2014)
Autor informacji: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Informację wprowadził: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Opublikowany dnia: 2012-02-06
Wprowadzony do BIP dnia: 2012-02-06
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie