Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » Konferencje na temat ekonomii społecznej

Konferencje na temat ekonomii społecznej

Numer dokumentu: 2011
Rok (4 cyfry): 2011

Gostyń, dn.22.06.2011r

Konferencje na temat ekonomii społecznej

21 czerwca 2011 roku odbyła się druga z zaplanowanych konferencji pn: „Ekonomia Społeczna – nowe możliwości” zorganizowana przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Pierwsza miała miejsce kilka dni wcześniej - 16 czerwca br. Konferencje zainaugurowały projekt ph „Ośrodek Przedsiębiorczości Społecznej”, który Stowarzyszenie realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Podczas pierwszego spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i instytucji wsparcia społecznego z Powiatu Gostyńskiego, zostały poruszone tematy związane z przedsiębiorczością społeczną. Prelekcje w tym dniu wygłosiły następujące osoby: pan Zbigniew Prałat ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych z Poznania, pan Sebastian Czwojda - Burmistrz Krobi, pani Justyna Krzyżostaniak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu oraz pan Krzysztof Marzec – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. W ramach dobrych praktyk zaprezentowali się członkowie Spółdzielni Socjalnej „Kamerdyner”, która w grudniu 2010 zaczęła funkcjonować na terenie Krobi. Spółdzielnia zajmuje się cateringiem i pielęgnacją terenów zielonych. Ma też swój lokal, w którym w miłej atmosferze można zjeść domowe posiłki.
Na konferencję, która odbyła się 21 czerwca br. przybyli głównie przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Gostyńskiego. Podczas spotkania mogli się oni dowiedzieć m.in. czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu CSR, wolontariat pracowniczy i na czym polega etyka w biznesie. Jako przykład dobrych praktyk zaprezentowane zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt NOE w Gostyniu. Prelekcje na powyższe tematy wygłosili: pan Zbigniew Kowalski – absolwent Akademii Menadżerów CSR, ks. dr Rafał Ostrowski, pan Mariusz Konieczny – Naczelnik Wydziału Mienia Gminy i Rolnictwa w Gostyniu, pani Alicja Jerszyńska – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt NOE w Gostyniu, pan Krzysztof Marzec – Prezes Zarządu SWPPG oraz pan Michał Listwoń – Kierownik Biura Promocji i Rozwoju Powiatu Gostyńskiego.
Dzięki zaproszonym prelegentom oraz tematyce poruszanej przez nich podczas konferencji, zamierzaliśmy poszerzyć świadomość uczestników na temat ekonomii społecznej, głównie w obszarze spółdzielczości socjalnej oraz finansowania inicjatyw o charakterze społecznym. Spotkania miały również na celu zachęcenie do skorzystania z usług doradczych i szkoleniowych oferowanych przez Ośrodek Przedsiębiorczości Społecznej w Gostyniu. Żywimy głęboką nadzieję, iż zrealizowane konferencje przyczyniły się do osiągnięcia powyższych celów.
Za uczestnictwo wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!
Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja VI (2010 - 2014)
Autor informacji: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Informację wprowadził: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Opublikowany dnia: 2011-06-22
Wprowadzony do BIP dnia: 2011-06-22
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Valid XHTML 1.0 TransitionalWybory Samorządowe