Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » „Przedsiębiorczy uczeń”

„Przedsiębiorczy uczeń”

Numer dokumentu: 2010
Rok (4 cyfry): 2010


Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego rozpoczęło realizację szkoleń w ramach projektu „Przedsiębiorczy uczeń”. W zajęciach udział bierze 45 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Gostyńskiego. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane na tym terenie.

W ramach projektu uczniowie mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu autoprezentacji, zakładania własnej działalności gospodarczej oraz tworzenia biznesplanu. Szkolenia to także szansa na rozwijanie kompetencji z zakresu inicjatywności i przedsiębiorczości oraz dostęp do informacji związanych z rynkiem pracy.

Spotkania szkoleniowe to nie koniec atrakcji na jakie mogą liczyć uczniowie. Na zakończenie szkoleń zaplanowano bowiem test wiedzy mający na celu wyłonienie piętnastki osób, które zakwalifikują się do konkursu na stworzenie najlepszego biznesplanu. Na zwycięzców czekają bardzo cenne nagrody, m.in. laptop i aparat cyfrowy.

Uwieńczeniem projektu ma być gala finałowa, podczas której zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody rzeczowe, odbędzie się też krótka konferencja podsumowująca całe przedsięwzięcie.

Część projektu została sfinansowana ze środków Powiatu Gostyńskiego, ideę wsparły też Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Bank Zachodni WBK.
Zdjęcia dołączone:

    Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Informację wprowadził: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Opublikowany dnia: 2010-10-20
Wprowadzony do BIP dnia: 2010-10-20
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Valid XHTML 1.0 TransitionalWybory Samorządowe