Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”

Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”

Numer dokumentu: 1
Rok (4 cyfry): 2009

Kumaj z żabą – to zaproszenie dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w popularnych konkursach polonistycznym i matematycznym. Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”.

Konkursy w dziedzinie literatury i języka polskiego oraz matematyki organizowane są przez swarzędzką Fundację Edukacji Społecznej "EKOS" od 1991 r. Zamiarem organizatorów jest premiowanie uczniów, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań. Konkursy nie mają badać wiedzy, lecz przyciągnąć i ukazać sprawnych użytkowników języka i poszukiwaczy niebanalnych dróg rozwiązywania problemów matematycznych.

Konkursy adresowane są do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych ("Złota Żabka") oraz do uczniów drugich i trzecich klas gimnazjów ("Złota Żaba"). Oferta dociera do nich za pośrednictwem ich nauczycieli matematyki i języka polskiego. Przebieg konkursu jest dwuetapowy: pierwszy etap w tym roku odbędzie się 2-3 grudnia w szkołach w całej Wielkopolsce i w województwie lubuskim, finał zaś 20 lutego 2010 r. w społecznej szkole prowadzonej w Swarzędzu przez Fundację i w jednej ze swarzędzkich publicznych szkół podstawowych..

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, książki i pomoce naukowe, a także stypendia. Przyznane zostaną liczne wyróżnienia. Tradycyjnie nagrodzeni będą również nauczyciele laureatów. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 10 kwietnia 2010 roku.

Konkursy są współfinansowane ze środków publicznych pochodzących z budżetów samorządów miast, gmin i powiatów.


Zdjęcia dołączone:

 

Pliki do pobrania:Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Maria Stachowiak
Informację wprowadził: Maria Stachowiak
Opublikowany dnia: 2009-10-21
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-10-21
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie