Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » Wakacje w górach

Wakacje w górach

Numer dokumentu: 1
Rok (4 cyfry): 2009

Wakacje w górach – za jeden uśmiech

103 dzieci z rodzin wymagających wsparcia z terenu powiatu gostyńskiego spędzi 12 dni w Sudetach. Pobyt dla uczestników jest całkowicie nieodpłatny dzięki realizacji tego wypoczynku w ramach projektu „Dajmy szansę – za jeden uśmiech” Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, realizowanego na terenie powiatu gostyńskiego przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Projekt jest dofinansowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W czasie pobytu w górach dzieci mieszkają w wygodnych 2-osobowych pokojach w pensjonacie z zapleczem sportowym pod szczytem Waliniec. W programie, oprócz gier sportowych, zabaw socjoterapeutycznych i wyjść na szlaki górskie, zostały zaplanowane m.in. wyjazdy na basen i do kopalni w Nowej Rudzie, wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej, wejście na Strzeliniec, obejrzenie Kaplicy Czaszek oraz pobyt w Muzeum Ginących Zawodów.

Pierwsza grupa 51 dzieci wyjechała już 14 lipca do Sokolca, w którym będzie przebywać do 25 lipca. Wyjazd tej grupy został zorganizowany we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej w Piaskach, Gostyniu, Krobi i Borku Wlkp. Druga grupa 52 dzieci wyjedzie w terminie 25 lipca – 5 sierpnia. Przy organizacji tego turnusu współpracują Ośrodki Pomocy Społecznej w Pępowie oraz w Poniecu i Pogorzeli.

A wszystko to za jeden uśmiech dzieci.Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Maria Stachowiak
Informację wprowadził: Maria Stachowiak
Opublikowany dnia: 2009-07-20
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-07-20
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Valid XHTML 1.0 TransitionalWybory Samorządowe