Strona główna » Dokumenty » Komunikaty » XXVI Ogólnopolski Bieg im Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

XXVI Ogólnopolski Bieg im Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

Numer dokumentu: 2009
Rok (4 cyfry): 2009

XXVI Ogólnopolski Bieg im Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Juz po raz 26 odbędzie się na stadionie w Piaskach Ogólnopolski Bieg im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na dystansie 10 km zorganizowany przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GRABONÓG przy Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Od godz. 8.00 będzie czynne Biuro Zawodów, o 9.45 wystartują przedszkolaki, a od godz. 10.00 odbywać się będą biegi w ramach Małego Biegu dla uczniów Zespołów Szkół z Gminy Piaski oraz Biegu „Bez Barier” dla osób niepełnosprawnych. Także o godz. 10.00 przewidziano start do Biegu Głównego, który odbędzie się w kategoriach mężczyzn do 29 lat, do 39, do 49, do 59, do 69 oraz powyżej 70 lat oraz w kategorii kobiet do lat 29 oraz powyżej 29 lat. Trasa obejmuje dwie pętle i prowadzić będzie przez Piaski i Strzelce Wielkie. Zwycięzcy biegu w klasyfikacji generalnej i wiekowej otrzymają nagrody pieniężne i puchary. Organizator przewiduje również nagrody – niespodzianki w innych kategoriach. W biegu uczestniczyć mogą sportowcy, amatorzy i zawodowcy posiadający aktualne badania lekarskie i którzy ukończyli 16 lat. Opłata startowa wynosić będzie 5 zł. Organizator zapewnia posiłek i napoje. W poprzednim roku zwyciężył zawodnik Ukrainy - Sierotin Yevgen, w roku 2007 zawodnik Białorusi – Nikalayuk Aliaksandr, a w 2006 triumfował ponownie Sierotin Yevgen.

Dla wszystkich, którzy chcieliby promować zdrowy tryb życia, przygotowano Bieg dla Zdrowia wokół stadionu. W tym biegu wszyscy są zwycięzcami, dlatego organizatorzy zapraszają amatorów czynnego wypoczynku do wspólnego startu. Swój udział w nim zapowiedzieli między innymi nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. Ze względu na krótki dystans organizatorzy liczą na udział amatorów z całego powiatu gostyńskiego, którzy z bieganiem na co dzień nie mają wiele wspólnego. Wystartować może każdy, kto przed godziną 9.30 pojawi się na bieżni stadionu w Piaskach.


Zdjęcia dołączone:

 Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Informację wprowadził: Katarzyna Kmiecik-Rosa
Opublikowany dnia: 2009-05-20
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-05-20
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie